Život

Dnes zbaštíme téměř cokoliv

31. července 2012 v 17:05 | Livien

Znáte to všichni - mastné do zlata osmažené hranolky, hamburgery všech možných druhů a Coca Cola. Pod fastfoody se protrhl pytel a jsou oblíbené po celém světě. Můžete přijet kamkoli a dříve nebo později narazíte na obrovskou ceduli s nápisem McDonald´s nebo KFC.

Mnozí tvrdí, že právě tato strava vede k výraznému zvýšení obezity ve světě, častějším infarktům a rozhodně k nezdravému životnímu stylu. Kdoví, zda jsou zásluhou toho pouze hamburgery nebo spíš neomezenost zboží a potravin a lidé, kteří nevědí, kdy mají dost.

Svět plný rozporů: obezita vs. anorexie

29. července 2012 v 19:00 | Livien
Dnešní jednadvacáté století je časem, který mi vrtá neskutečným způsobem hlavou. V tyto letní dny obsahující občas i nějaké ty příjemné paprsky sluníčka a válení na pláži u vody klouže můj zrak z člověka na člověka a přemýšlím. Tak moc se snažíme vyrovnat magazínovým ideálům krásy, že si nevšímáme, jakým způsobem ničíme sami sebe - své tělo, své já a hlavně psychiku.

Fenomén zvaný památníčky

16. července 2012 v 19:06 | Livien
Nedávno jsem se brodila na půdě, kde ležela stará papírová krabice. Jak už to tak bývá, zvědavost zvítězila a já se začala neodbytně hrabat v jejím obsahu. Padla mi do rukou malá knížečka, kterou jsem dostala v dětství a přiznám se dobrovolně, že sentiment se mi nepodařilo potlačit. Listovala jsem zežloutlými stránkami a vzpomínala na zašlá přátelství, jež její stránky budou již navěky uchovávat.

Státní maturita 2012

31. května 2012 v 23:51 | Livien
Události několika posledních dní mi nedají a musím psát tento článek. Zařadila jsem se mezi zdárné maturanty, kteří výmyslem ála státní maturita prošli. Mám ovšem na srdci pár věcí, které nemohu překousnout. Státní maturita (společná část) je neskutečná fraška!

Pomineme-li fakt, že stojí neuvěřitelné množství peněz něco, co vlastně ani nefunguje, stala se státní maturita mezníkem, který českou vzdělanost zabije ještě mnohem víc. Co tím myslím?

Miluji český jazyk. Vím to už velmi dlouho, a víte to i vy všichni mí čtenáři. Kdyby tomu tak nebylo, nedokáži už více než šest let přispívat do blogového světa svými hlody, svými povídkami a články. Chybičky se vloudí, ale podívám-li se do mé věkové kategorie, dovolím si poznamenat, že na tom nejsem s gramatikou nijak zvlášť špatně. Dokonce bych si namyšleně dovolila říct, že kratší věty dokáži napsat i více než slušně. A přece…

Píšete si deník?

27. května 2012 v 20:19 | Livien

Karel Hynek Mácha, Jiří Kolář, Franz Kafka, Cesare Pavese, Anna Franková a mnozí další. Osobnosti, jejichž deníky se zapsaly do dějin.

Bylo mi asi sedm let, když jsem od mamky dostala hezčí sešit se slovy, že by z něj možná byl dobrý deník. A myslím, že právě tím to všechno začalo. Malá blonďatá slečna se zašila v pokojíčku a snažila se o první těžce zkonstruované věty popisující její dny, radosti a příkoří. Nevydrželo mi to dlouho.

Mnozí z nás mají silně zakořeněno, že "deníček" si píší pouze pubertální slečny, které si tak vylévají své srdéčko z nešťastných lásek. Z velké části to tak nejspíš i bude, protože jako by celý zbytek světa na přežitky typu "deník" ani neměl čas. A přece…

Psychologové polemizují o blahodárném vlivu deníků, literární kritici plesají nad hodnotou nalezených zápisků slavných osobností a důchodci potlačují slzy u svých starých vzpomínek.

Ve znamení hákového kříž

29. září 2010 v 7:26 | Livien
Ve středu 3. 3. 2010 se ranním vlakem z Frýdlantu vydalo do Liberce 13 odvážných. Postupem cesty se však celkový počet účastníků vyhoupl téměř na plný počet naší neohrožené třídy. Cílem byl válečný kryt, v Severočeském muzeu výstava pod názvem "Ve znamení hákového kříže" a jako bonus i výstava fotografií Jiřího Stránského pod názvem "Magická příroda tří
kontinentů".
Na své si ovšem ve zbývajícím čase mohli přijít i hudebníci s malou sbírkou postup
ného vývoje klavíru v čase.
 
 

Reklama