Různé techniky

Papírové krabičky - vlastní výroba

17. června 2014 v 21:01 | Livien
Často bojuji s problémem, jakým způsobem zabalit nějaký dáreček. Ještě častěji bojuji s problémem, do čeho vlastně, o čemž jasně vypovídá také článek Když balící papír dojde. Nedostatek papírů, mašliček i ozdůbek je totiž mou permanentní potíží. Oproti tomu oplývá moje skříň velikým množstvím různého výtvarného materiálu, a právě proto jsem se pod záštitou hesla "nejhezčí dárek je stejně ten vlastnoručně vyrobený" pustila do práce.

Květy kam se podíváš

22. srpna 2012 v 10:02 | Livien
"Ženu ani květinou..."

Dnešního úkolu soutěže Za barem II jsem se chtě nechtě musela opět zúčastnit, a to z důvodu, že květiny jsou velice krásné. Mnohým se staly inspirací, pro mnohé životem. Ukazují krásu, smyslnost, jemnost i dokonalost, prostě vlastnosti, které lidém ve větším či menším chybí, ale snaží se jim co nejvíce přiblížit.

Papírové umění aneb kouzlo origami

18. srpna 2012 v 11:30 | Livien
Origami je japonské umění papírových skládaček, které si získalo značnou oblibu. Není tomu tak dlouho, kdy jsem na internetu zahlédla soutěž ve skládání a tak mě napadlo - proč to nezkusit? Pustila jsem se do několikahodinového pátrání po historii, zajímavostech i návodech. Snažila jsem se pochopit papír a skládat a přesto byla má tvorba oproti předním jménům v tomto oboru naprosto bezcenná (ovšem upřímně vypocená). Můj obdiv k papíru však mnohonásobně vzrostl.

Málem jsme se nedohodly

13. srpna 2012 v 9:20 | Livien
Po vyhlášení dalšího úkolu v soutěži Za barem II na téma Každá restaurace by měla mít toalety a na nich označení jsem si po dlouhé době směle pustila PhotoFiltre a jala se kreslit. Vždycky jsem zastávala názor, že v jednoduchosti je krása a v původní verzi plánu na splnění zadání rozhodně nestálo nic, co by navrhovalo vytvářet něco extrémně složitého.
Zrovna jsem dokreslovala svoje dva drobné panáčky (můžete vidět vlevo), když mi do pokoje vtrhla jako velká voda má nejmilovanější sestra ze všech sester (rozumějte - jediná sestra).

Papír jako materiál

28. července 2012 v 11:33 | Livien
Vezmeme-li to kolem a kolem, zaručeně musíme dojít k tomu, že je papír neskutečně důmyslný vynález. Bez jeho existence již není možné si dnešní dobu představit. Můžeme však hovořit jak o jeho hodnotě funkční, tak výtvarné. Papír je naprosto okouzlující materiál, z něhož dokáže každý s trochou fantazie vyrobit úplně všechno, na co si jen dokáže vzpomenout.

Knoflíkománie podruhé

1. července 2012 v 19:53 | Livien
"Každý jsme úchylný jinak."
"Však já vím. A já jsem prostě na knoflíky."

V nadpise je podruhé a je to tak správně. Poté, co jsem prožila knoflíkovou horečku s FIMO, popadla mě druhá s knoflíky normálními. Přiznám dobrovolně, že absolutně nejsem televizní člověk a pár let už jsem jí neměla zapnutou. Když si ovšem pustím film nebo seriál na počítači, musím u toho minimálně něco dělat a takhle to dopadlo naposledy. (Ještě, že už mám Supernatural kompletně zkouknutý.)

 
 

Reklama