Projekty a soutěže

Projekt Čtení pomáhá

5. září 2012 v 20:00 | Livien
Velké spoustě lidí je tento projekt velice dobře známý. Jeho vznik doprovázela opravdu široká propagace pod záštitou Viktora Dyka. Přesto se mezi námi mohou objevovat tací, kteří o něm uslyší prvně. Hlavním iniciátorem projektu je Martin Roman.

Cílem Čtení pomáhá je spojení potěšení z četby s radostí pomoci druhým a odpoutání tak pozornost dětí od počítačových her zpět ke knihám. Každý rok tento projekt může rozdělit na 10 milionů korun na dobročinné účely. Dětští čtenáři, kteří o sobě při registraci vyplní pravdivé údaje, mohou následně rozhodovat, kdo jakou pomoc dostane. Při zapojení do projektu si volí knihy zapsané do seznamu, jež četli a prochází krátkými kvízy o čtyřech otázkách, které vyhodnotí, jak dalece byli při četbě pozorní. Odpoví-li na všechny otázky správně, je na jejich konto připsáno 50 korun. Tyto nastřádané peníze si děti nemohou samy vybrat, ale smí je věnovat na některý z nominovaných dobročinných projektů. Ty jsou opravdu zajímavé.

Projekt Ilustrace

2. srpna 2012 v 20:30 | Livien

Celý blogový svět, avšak nejen ten, se doslova prohýbá pod obrovským množstvím tolika nadaných a talentovaných lidí. Mnozí ukazují svou tvorbu na osobních stránkách, jiní využívají internetových galerií. Pro všechny umělce, malíře, kreslíře, tedy veskrze všechny umělecké duše zde byl v roce 2009 vytvořen Projekt Ilustrace.

Za barem – soutěž

2. července 2012 v 14:51 | Livien
"Jee, co to jee?"
"Soutěž na celé prázdniny. Plníš drobné úkoly."
"A zúčastníš se?" upře na mě malá sestřička oči plné nadšení.
"Spíš ne. Buď budu v práci, nebo venku, popřípadě mi budeš viset na krku ty," odpovím tak tak nezaujatě, ale je velmi těžké skrýt úsměv.
"Já ti klidně pomůžu, fakt. Co je první úkol?"

Prázdniny nemusí být vždycky jen sranda, když jste starší sourozenec, váš pracovní úvazek je dost nepravidelný a rodinka je v práci každý den. Je tomu už dvanáct let a musím upřímně přiznat, že mi nikdy nevadilo mít ségrušu na starost. Někdy je to dokonce zábava a tak jsme se pustily s chutí do plnění úkolů soutěže Za barem. Říkám s chutí, protože po dvanácti letech už vás prostě jen tak nějaké nápady na zajímavý a neotřelý program nenapadají.

Velká literární soutěž NEW WEIRD!

20. června 2012 v 15:00 | Livien

Během svých toulek po blogovém světě jsem objevila poměrně zajímavou soutěž. Slovo poměrně se ovšem mění v případě, že jste zapřisáhlí pisálci, kteří se soutěží rádi účastní a vyhlášení tématu je pro ně něco jako výzva, kterou se ve svém nejlepším vědomí a svědomí pokouší zdolat.
 
 

Reklama