Motám se v kuchyni

Mrkvoidní sváča

3. srpna 2012 v 19:46 | Livien
A protože nemám strouhanou mrkvičku moc ráda, musela jsem to vymyslet jinak.

Ze zahrady se už několikátou hodinu ozývá pila, bušení a veliký rámus. Nejde však o projevy vandalismu blízkého okolí, ale naše rodinka staví na zahradě menší chatu. Proč? Protože prostě nevíme "coby".

Nejrychlejší večeře...

1. srpna 2012 v 12:00 | Livien
...je namazaný chleba

Říká se, že když vám z ruky vypadne chleba, bude to téměř určitě tou namazanou stranou na zem. Člověk jen pokývá souhlasně hlavou a pousměje se. Rozdíl reakce ovšem nastane tehdy, pokud je teprve dvanáct hodin, před vámi ještě celý den a onen pomyslný chleba vám z ruky vypadl namazanou stranou na zem už asi tak patnáctkrát

Palačinková víla

31. července 2012 v 13:39 | Livien
Málokdo z vás se může pochlubit, že by si dal k obědu vílu. Já ano! :D

Ovocné mozaiky

30. července 2012 v 10:34 | Livien
Dnešní zadání soutěže Za barem II mě neskutečně potěšilo. V poslední době opět nemůžu spát a snažím se nějak zaměstat to své hyperaktivní já. Jediný problém nastal ve chvíli, kdy jsme doma neměli ani ovoce a kromě jednoho zcvrklého rajčete ani zeleninu. Doběhla jsem tedy do toho jediného obchodu se smíšeným zbožím, který zde máme a koupila ty tři a půl věci, které jsem objevila (hned vedle toaletního papíru mimo jiné). Řeknu vám - ještě, že už se stěhuji. Tahle poněkud omezená vesnička vcelku brání mému uměleckému rozletu. :D

Kuchtění z BEBE sušenek

29. července 2012 v 7:43 | Livien
Původní minidortík sice poněkud povyrostl, ale musím přiznat, že z výsledku, do kterého jsem se pustila k snídani jsem přeci jen našená.

Zeleninová reklama

27. července 2012 v 15:50 | Livien
Vyřezávání z okurky byl teda naprosto šílený nápad!
A můj obdiv ke všem zeleninovým a potravinovým umělcům vzrostl do závratných výšin.

Malé pohoštění

27. července 2012 v 12:15 | Livien
Již od velice útlého věku mě doma vychovávali k tomu, že když přijde návštěva, člověk se musí trochu obětovat a poskytnout řádné pohoštění a příjemnou atmosféru. (Komu však kolikrát nebylo líto, když si pečlivě syslil krabici mlsotek na nějaký příjemný večer v týdnu a najednou se neočekávaně zjevil kdosi a doma nebylo absolutně nic jiného. Člověk se toho pak vzdává s velice těžkým srdcem. :D)

Vařila myšička kašičku

26. července 2012 v 14:15 | Livien
...ale zelený rendlíček jsme neměli.

Stále méně a méně stíhám. Bohužel. Bohužel proto, že moje hlava dříve nebo později praskne, pokud všechny ty nápady a myšlenky nezačnu nějakým způsobem ventilovat. Těžký úděl nás šílenců.

Koktejl ze žlutých malin

22. července 2012 v 16:55 | Livien
Nikdy jsem nepropadla vášni zvané focení a nikdy jsem pořádně nechápala, čím dokázal tento koníček tolik lidí tak okouzlit. Pokud mě ale něco opravdu fotit baví, pak je to jídlo. (A žádné fotky mi proto asi ani nepřijdou krásnější O:) :D)

Bábovka?

18. července 2012 v 18:23 | Livien
Tradiční recept na bábovku v naší rodince zní asi takto: Jdi ven, najdi pískoviště a nějakou si uplácej. Nejsem si však zcela jistá, zda by mi to jako splnění úkolu bylo uznáno a tak jsem našla recept poněkud tradičnější. Pokud již teda děláme bábovku, tak většinou tuto.

Z tvarohu a broskví

16. července 2012 v 10:14 | Livien
"Nechcete kousek dortíku?" zeptala se modrooková slečna návštěvy.
"Hele asi nee, i když - jakej je?"
"Tvarohovo-broskvovej," odpoví a už ho vyndavá z ledničky.
"Tak teda jen kousek, když jinak nedáš," zasměje se pět příchozích, když v tu chvíli někdo zazvoní.
"Tak se obslužte sami jo? Já jdu zatím otevřít," odpoví slečna spěšně a vyjde z kuchyně pryč. Za necelých deset minut je opět zpátky.
"Hmm, kde že je ten dort? Si taky kousek dám," pronese a rozhlédne se po lince.
"Nooo, vííš, on byl vážně docela dobrej, heh," zasměje se návštěva.
"To už je pryč?" vykulí slečna oči a nevěřícně se na ně podívá.
"I tak by se to dalo říct."

Domácí "všechnocosedomanašlo" zmrzlina

14. července 2012 v 20:07 | Livien
Přiznávám (leč s hambou), že takový odborník, jakým byli pejsek a kočička, když kuchtili dort, jsem nebyla. (Tím jsem chtěla naznačit, že jsou mé zmrzliny v zásadě jedlé a dají se i strávit.)

Pověst mě předcházela

13. července 2012 v 17:03 | Livien
Kdo si hraje, nezlobí.

Jak jsem muffinkovala

11. července 2012 v 23:07 | Livien
Na soutěži Za barem se mi mimo jiné líbilo i to, že si vyzkouším doma připravit a ukutit věci, které by mě jinak ani nenapadly. Jedním z takových úkolů se stal úkol dnešní - vytvořit fotonávod na přípravu muffinů.

Osobně jsem nikdy žádný fotonávod netvořila a tak to pro mě byla zajímavá zkušenost. (Zkušenost, kterou už nejraději nechci opakovat.) Jak z důvodu, že jsem v kuchyní taková patla matla a ingredience se (z pro mě neznámých důvodů) objevují kompletně po celé kuchyni a na mé maličkosti. Tak z důvodu, že práce, která by vám trvala sotva půl hodinky se promění v záležitost i několika hodinovou. Postup musí nějak vypadat. Nemůžete popadnou nejstarší vařečku po babičce, kterou velice výrazně poznamenal čas a v závěru vám v počítači vznikne podivná směsice ne moc zdařilých fotek. Ano - pro mě to byl takřka horor, ale velice vzrostl můj obdiv ke všem tvořivým dušičkám, které tímto způsobem pomáhají ke kreativitě ostatním.

Veskrze vzácný druh želviček

9. července 2012 v 19:44 | Livien
Vzhledem k drobnému faktu, že má malá domácnost momentálně činí jediného člověka, a ten jediný člověk (tedy já) aspiky moc nejí (a v životě je nedělal), znamenal další úkol soutěže Za barem poněkud problém. Nakonec jsem se jako správný milovník minimalismu odhodlala pustit do práce ku radosti svého tvořivého ducha. A jak to dopadlo?
 
 

Reklama