Jak originálně zabalit dárky

Balení dárků může být i zábava

15. září 2012 v 11:30 | Livien
Stále častěji se ve svém okolí setkávám s jakousi nechutí k balení narozeninových i vánočních dárků. Lidé sklouzávají ke kupování dárkových taštiček anebo dárky nebalí vůbec. V tom lepším případě využívají služby zabalení, které nabízejí ve většině obchůdků nebo navštěvují obchůdky k tomu specializované. Vrtá mi hlavou, proč tomu tak je.

Jak se blíží Den matek

11. května 2012 v 16:59 | Livien
Když jsem zakládala tuhle rubriku, ani ve snu by mě nenapadlo, že na originální balení dárků mi najednou nezbude absolutně žádný čas, proto Dnu matek a mamčiných narozenin trochu využiji a hodím obrázky dárků, které se nám podařilo nasyslit. Pro stejné zoufalce, kteří vždy vše zařizují na poslední chvíli - anoo Den matek je v neděli. :D

Nejen v den Tvých narozenin je důležitá kvalita - obzvláště ta nalitá!

10. ledna 2012 v 19:49 | Livien
Chybí mi to psaní blábolů, smolení kostrbatých veršíků, stejně jako čmáranice tužkou. Aaaa cítím téměř nepopsatelnou touhu se zase zacákat celá barvou, nastrkat si štětce do vlasů a natáhnout si svoje puntíkatý umělecký montery. Avšak místo toho -olalaaa- se budu šprtit a šprtit, až se ze mně bude kouřit. Proč? Protože jsem jedno z těch právě maturujících jelítek. (No kdo za to může? Jen a jen moji drazí rodičové, špatný datum narození a odklad. Už jsem to mohla mít loni dávno za sebou. Anooo, nikdy není pozdě to na někoho hodit! :D)
Takže teď už jen zabalenou flanděru a poválečná literatura USA čeká. (blef)

Když balící papír dojde...

29. prosince 2011 v 18:08 | Livien
Ve chvíli, kdy za mnou přišel mamky přítel s prosbou, jestli bych i jemu mohla zabalit dárek, bylo pět hodin. Měla jsem za sebou zhruba devět hodin balení dárků a necítila jsem už nic jiného než odpor ke všem vánočním papírům, mašlím a hlavně izolepě (tedy upřímně - k jenomu z nejlepších vynálezů lidstva, protože s ní se dá spravit úplně a naprosto všechno). Objevil se tak přesně ten případ, kdy jsem z nějakého důvodu nedokázala říct ne, ačkoli jsem si k té věcičce na zabalení sedala s tááákovou nechutí. A co to vzniklo? :D
Parodie na vánoční dárek.

Tradice v tradici

29. prosince 2011 v 10:43 | Livien
Tradice dávání dárků je známá už mnoho let. Jejich balení ovšem není tak staré. Velmi pomalu se začaly objevovat i papíry s vánoční tématikou, různě zdobené mašle a v dnešní době jde tento vývoj stále kupředu v podobě různě tvarovaných ozdobných krabiček a sáčků. Téměř v každém obchodě vám nabízejí možnost nechat si dáreček hezky zabalit a ve větších centrech existují i samostatné balící stánky. Veliká výhoda pro ty, kteří se s balením nechtějí mořit, anebo jsou prostě neuvěřitelně nešikovní.

Moje rodina v tomto vánočním i nevánočním balení byla vždycky tak trochu výjimkou. Od malička mě učili, že balení dárků je téměř stejně důležité jako dárek samotný. Ukáže se na tom, zda vám na druhé osobě opravdu záleží a zda jste si dali nějakou tu práci. Kolikrát divně vypadající hrouda ozdobného papíru olepeného izolepou, aby držela tvar, potěší mnohem víc, než honosně ozdobená krabice z obchodu, protože je vidět, jak neuvěřitelně se ten člověk snažil a právě pro vás. Možná z tohoto důvodu asi patřím mezi lidi, kteří balící služby ještě nikdy nikde nevyužili. Ať už jde o Vánoce, narozeniny, výročí či svátek, vždycky si sedám k hromadě dárků a pouštím se do toho. Tento rok už to zašlo tak daleko, že kromě svých vlastních za mnou přicházeli různí členové rodiny i přátelé, že potřebují pro svou blízkou půlku zabalit dáreček, aby to bylo hezké, romantické či originální.
 
 

Reklama