Fotky

Čtyřnásobná maminka

3. listopadu 2012 v 11:00 | Livien
Ve dvě hodiny ráno 2. 11. 2012 se stala naše Terezka čtyřnásobnou maminkou.

Puntíky jsou v módě

14. července 2012 v 5:31 | Livien
Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?
Nikdo se neozval a myška vešla dovnitř.

A kdoví, třeba jednou i krabicový domeček s puntíkatou střechou najde nějakého toho nájemníka.

(Článek je součástí soutěže Za barem - dvanácté zadání)

Zlaté české ručičky

25. března 2012 v 11:47 | Livien
Už docela dlouho jsem nepřidala žádnou fotenu, a protože je to v dnešní době tak v modě, jednu opět přihodím. Jak už titulek celého článku praví, bude to tak trochu opěv šikovnosti lidské. Nejen české. Šikovní a nadaní lidé jsou po celém světě.
Stále častěji zjišťuji, že se snažím obklopovat hlavně lidmi s nějakými zájmy a koníčky. Jen ti mi přijdou zajímaví, ti co pro něco žijí a mají něco rádi. Mnoho mých přátel již z dětských let tak nějak ...ztratili nit...nevím, jak to jinak napsat. Chodí do školy, učí se, doma pomohou, večer koukají na televizi a tím končí téměř každý jejich den. Znám spousty takových a znám je už tolik let. Poprvé si však všímám, jak se od nich snažím co nejvíc stranit. (No nejvíc ze všeho mám stejně ráda takové ty divně pošahané blázny. :D Ale na ty člověk narazí opravdu zřídka. :D)

Dnešní fotka je ručně malovaný šátek. Dostala ho moje máti od kamarádky, ale protože jsem to v rodině já, kdo na šátcích ujíždí téměř stejně jako na náušničkách, nějakým záhadným způsobem se nastěhoval ke mně do skříně. O:-)
Nejsem si přesně jistá technikou, asi šlo o takové to malování na hedvábí, které bych někdy taky hrozně chtěla zkusit, ale přijde mi, že už toho dělám až tak dost na to, že dny mají jen 24 hodin. :D Snad po maturitě noo.

Philosophia

1. srpna 2011 v 8:32 | Livien
Mýdlo Philosophia voní po rozkvetlých třešňových květech s intenzivními tóny růžového dřeva. (Aspoň to tam píší. To dřevo opravdu necítím. :D) Zklidňuje pokožku a obohacuje mysl. Když se začínám učit, vždycky si k němu přivoním (noo, voní fakt hezky, to přiznávám), abych si obohatila tu mysl a šlo mi to líp. Nefunguje to sice, ale stejně to dělám ráda.

Kdysi jsem ho dostala jako dáreček a je mi líto ho rozdělávat. Přijde mi totiž dost originální. :)

Mořské plody - vzpomínka na teplejší časy

30. července 2011 v 14:41 | Livien
"A chčije, a chčije," jak by pravil Pepa Kemr. Skoro se odvažuji tvrdit, že žádné jiné prázdniny nebyla tahle věta příhodnější než letos.
Návrat z Chorvatska byl také o hodně krutější než jiné roky. Ze 48 °C pád na krásných 12 °C. Všude rozbouřené řeky a hrozba povodní a doma jsme začali opět topit.
Tak si jen říkám - proč jsem se zrovna jáá, která miluji teplíčko, musela narodit do taakové ledárny? :D

Za zvuku hudby

29. července 2011 v 14:55 | Livien
Co Čech, to muzikant aneb jak stará česká přísloví praví - zlaté české ručičky.

A ty mé zlaťoulinké ručičky mají poslední měsíc na to se pořádně vyřádit, než mi začne to obrovské peklo jménem maturita a přijímačky. Zaměstnávám je tedy co to jde, protože kdo si hraje - nezlobí. :P (Jen u mě tohle bohužel nikdy neplatilo. :D)

Ježčí krajky

28. července 2011 v 18:34 | Livien
Každá návštěva moře vnitrozemáky jako jsme my poznamená a pokaždé jinak. Kdo by řekl, že tahle krásná potvůrka má jako živá pěkně nepříjemné trny, které mají úžasnou tendenci zlomit se ve chvíli, kdy se vám dostanou jen maličko pod kůži? Tak nějak mi tahle vlastnost připomíná každý lidský vztah. :)


(Pozn.: A jak vypadal původně? Pro neznalce ZDE.)
 
 

Reklama