Červenec 2014

Až to měsíc nevydržel...

7. července 2014 v 8:01 | Livien |  Jednorázovky
Vkládám pohádku, kterou jsem slíbila před týdnem ve článku Taková lehce pohádková nálada. Jde čistě o autorskou pohádku. Dobrovolně se přiznávám, že mě při psaní hodně ovlivnilo Devatero pohádek Karla Čapka. :)

Absolutně dokonalý perník!

3. července 2014 v 8:01 | Livien |  Motám se v kuchyni
Pokud jste neumořitelnými milovníky perníku, vánočních i velikonočních perníčků a perníková vůně vás pomalu přivádí do extáze tak jako mě, rozhodně vyzkoušejte tento recept!

Po dlouhý čas jsem prozkoumávala a testovala různé recepty na perníky, které byly více či méně zdařilé, ale všechny měly jedno společné - chyběla jim ta maličká tečka k dokonalosti. Dle mého názoru právě onu tečku má tento recept, od jehož objevení už nedělám žádný jiný. Důvod je jednoduchý - nemusíte se bát tuhé, suché a nestravitelné podrážky. Naopak - čeká vás záležitost nadýchaná jako obláček.

Budu zcela upřímná. Jen málokdy mě nějaký recept nadchne natolik, abych pěla dokonce tříodstavcové ódy jako teď, jenže nemůžu jinak. Skutečně úžasná chuť, doplněná úžasnou vůní, je totiž ještě obohacená neskutečně rychlou a jednoduchou přípravou, ke které vám stačí jen velká mísa, hrnek a lžíce. Avšak už konec řečí a šup sem s receptem. :)