Září 2012

Společenská hra Zlaté Česko

18. září 2012 v 21:30 | Livien |  Jinam se nevešlo
Během letních prázdnin se do dějin tohoto blogu nesmazatelně zapsala soutěž na stránkách Mléčného baru Za barem II. Celé dva měsíce jsem vkládala splněné úkoly této soutěže a věnovala jí tak mnoho článků od jejího představení, samotného průběhu nebo pomyslného ukončení. Celkem tak vzniklo přesně 55 článků plných kuchtění, kutění a popouštění fantazie.
Letní čas však uplynul velmi rychle a je jen jediný důvod, proč se opět vracím do minulosti. Před pár dny mi domů dorazila jedna z hlavních cen a moje nadšení nechce vyprchat.


Literárně-tvůrčí deníček (10. 9. 2012 – 16. 9. 2012)

17. září 2012 v 11:00 | Livien |  Jinam se nevešlo
Rozhodně by mě nenapadlo, že moje snaha zapojení se do tohoto projektu selže už po jednom týdnu. V pondělí ráno mi odvezli k opravě notebook, tudíž jsem po celý pracovní týden nenapsala ani písmenko. Konečně vím, jakým způsobem se projeví pořádný absťák, a věřte nebo ne, já ho po svém počítači a tvorbě opravdu měla. Proto se výjimečně literárně-tvůrčí deníček stává skoro jen tvůrčím.

O co jde naleznete ZDE.

Balení dárků může být i zábava

15. září 2012 v 11:30 | Livien |  Jak originálně zabalit dárky
Stále častěji se ve svém okolí setkávám s jakousi nechutí k balení narozeninových i vánočních dárků. Lidé sklouzávají ke kupování dárkových taštiček anebo dárky nebalí vůbec. V tom lepším případě využívají služby zabalení, které nabízejí ve většině obchůdků nebo navštěvují obchůdky k tomu specializované. Vrtá mi hlavou, proč tomu tak je.

Literárně-tvůrčí deníček (3. 9. - 9. 9. 2012)

9. září 2012 v 21:00 | Livien |  Jinam se nevešlo
Myšlenka literárního deníčku se objevila na blogu Temnářky již na začátku června. Šlo o pravidelné zapisování odvedené práce na literárních dílkách v podobě počtu znaků, doby strávené nad psaním, ale i různých zajímavostí, které se během psaní objevily. Součástí měla být možnost porovnání výsledků s ostatními, kteří se do projektu zapojí. Nemusím zapírat, že mě projekt zaujal od samého počátku, ale stále jsem neměla odhodlání se do něj zapojit - hlavně z důvodu, že nemám rozdělanou žádnou větší práci, ke které bych se pravidelně vracela, ale také proto, že se napůl s psaním věnuji i různé výtvarné činnosti a psaní kratších článků.

Nakonec jsem přeci neodolala, ale svůj literární deníček jsem rozšířila na deníček literárně-tvůrčí. Během následujícího, zkušebního, měsíce se pokusím zaznamenávat svou pisatelskou činnost na všech povídkách i článcích, ale současně na ilustracích, kterými je velmi často doplňuji.

Někdo má narozeniny...

7. září 2012 v 17:00 | Livien |  Motám se v kuchyni
…a já to bohužel nejsem. V úterý oslaví můj nejmilovanější bratr ze všech bratrů (rozumějte jediný) dvacáté páté narozeniny (stařec) a já se rozhodla upéct mu dortík. Protože je však přes týden brášula v práci a domů jezdí jen na víkendy, měli jsme to oslavit už zítra. (Bývala bych to byla oslavila s rodinkou, nebýt povolání na poslední chvíli do práce - pro mě to bude historicky první den a zrovna padl takto nevhodně.) Konec však řečí, tady je mé malé téměř půldenní dílko.

Pod záštitou sovy

6. září 2012 v 11:00 | Livien |  Jak plynou dny
Sovy jsou odjakživa považovány jako symbol moudrosti a to zejména díky řecké bohyni moudrosti Athéně, která byla velice často zobrazována právě se sovou. Je důležité zmínit, že jde především o evropský výklad, zatímco třeba v Japonsku jsou považovány za symbol smrti a špatné znamení.

Projekt Čtení pomáhá

5. září 2012 v 20:00 | Livien |  Projekty a soutěže
Velké spoustě lidí je tento projekt velice dobře známý. Jeho vznik doprovázela opravdu široká propagace pod záštitou Viktora Dyka. Přesto se mezi námi mohou objevovat tací, kteří o něm uslyší prvně. Hlavním iniciátorem projektu je Martin Roman.

Cílem Čtení pomáhá je spojení potěšení z četby s radostí pomoci druhým a odpoutání tak pozornost dětí od počítačových her zpět ke knihám. Každý rok tento projekt může rozdělit na 10 milionů korun na dobročinné účely. Dětští čtenáři, kteří o sobě při registraci vyplní pravdivé údaje, mohou následně rozhodovat, kdo jakou pomoc dostane. Při zapojení do projektu si volí knihy zapsané do seznamu, jež četli a prochází krátkými kvízy o čtyřech otázkách, které vyhodnotí, jak dalece byli při četbě pozorní. Odpoví-li na všechny otázky správně, je na jejich konto připsáno 50 korun. Tyto nastřádané peníze si děti nemohou samy vybrat, ale smí je věnovat na některý z nominovaných dobročinných projektů. Ty jsou opravdu zajímavé.

Jsem takhle maličká, když…

4. září 2012 v 21:00 | Livien |  Žblepty na téma týdne
V sedmi letech člověku připadá život naprosto jednoduchý a prostý. Žasne, co dokáží ti dospěláci ve všem vykutit za problémy, když se přitom řešení zdá úplně jasné. Bohužel tohle období netrvá zrovna dlouho a než se nadějete, jste dospělí. Najednou se s problémy potýkáte vy sami každý den a jsou komplikovanější a komplikovanější.

Čas se však nezastaví a bez slitování plyne dál. Je vám dvacet a pomalu zjišťujete, že velká část problémů ani není zapříčiněna vaší vinou, jako spíš okolím. Co tím myslím?

Zlatá rána

2. září 2012 v 13:00 | Livien |  Pár tahů
Posledních pár dní pracuji na jedné soutěžní povídce. Netuším, jestli je dobrá či nikoli, protože se vyvíjí úplně jinak, než bylo původně v plánu. Myšlenky se tak nahrubo držím, ale ve všem jiném jsem se dokázala zdárně odchýlit. Asi proto to psaní zatím probíhá stylem - napsala/smazala.

Nemůžu jí sem ještě nějakou dobu vložit. Přinejmenším do doby, než bude vyhodnocení. Pro ukázku si však malý úryvek neodpustím.