Zrušení Gymnázia Frýdlant? Děkujeme, zůstáváme…

2. prosince 2010 v 11:23 | Livien |  Jak plynou dny
Nezávislá studentská iniciativa proti zrušení Gymnázia Frýdlant. Gymnázia, které navštěvuji sedmým rokem, na kterém (doufejme) budu mít tu čest odmaturovat novou státní maturitou (výkvětem mezi výkvěty geniálních nápadů našich pánů politiků), a které miluji.

Škola, jejíž omítka se drobí, okny profukuje zima a studenti sedí v lavicích, které měly tu čest hostit i jejich rodiče a rodiče rodičů. A přesto je tahle škola výjimečná.

V Libereckém kraji byl přednesen návrh o zrušení Gymnázia Frýdlant, jak mezi prvními uvedlo Město Frýdlant. Krajský náměstek Radek Cikl se nechal slyšet, že gymnázia stejně nehostí žádné výkvěty geniality a proč je teda nezrušit? Proč nezrušit malou nesmyslnou školu, která přeci nedělá nic víc, než že poskytuje vzdělání na úrovni všem malým vesničkám a městečkům ve Frýdlantském výběžku. Koneckonců - stále zde zůstane obchodní škola spojená s učilištěm, takže pokud se tedy náhodou nějaké geniální dítě objeví. Utlučme jej hned v zárodku.

V rámci nového úsporného režimu zrušme bez starostí školu, která má půl staletí dlouhou tradici a s novým vedením dostala konečně možnost zapsat se do dějin českého školství.

Není snad nutno dodávat, že ačkoli do nás kraj nikdy neinvestoval alespoň podobné množství peněz jako do Libereckých škol, vždy jsme s nimi svou úrovní dokázali udržet tempo. Přijetí na vysoké školy maturantů se vždy pohybuje okolo 90%, ale nač ukazovat čísla. Jako stávající student mám totiž možnost vidět i mnohem víc, než vidí obyčejní přihlížející.


Pocházím z Nového Města pod Smrkem, a tudíž se moje možnosti studovat na gymnáziu v této oblasti rapidně snižují. Chci-li zdárně dostudovat, mít dobré výsledky a zapojovat se i do mimoškolních aktivit, není dost dobře možné dojíždět v šest ráno do školy v Liberci a nevracet se domů dřív jak kolem šesté hodiny, zvláště když příprava na druhý den (obzvláště ve vyšších ročnících) trvá i víc jak pár hodin.

Jsem ovšem dítě Štěstěny, leč je to vrtkavá dáma. Já ještě měla možnost nastoupit do Frýdlantu. Do prostředí, které ze mne udělalo člověka, kterým dnes jsem. Dalo mi možnost najít se, zjistit, že učit se nemusím a můžu odejít nebo dostat tu možnost umět to "něco" navíc.
Dalo mi profesory ochotné posedět se mnou a prodiskutovat problematická témata, vymýšlející spousty aktivit pro zajímavost látky. Osobnosti, které se zcela neúmyslně staly našimi vzory.

Prostředí Gymnázia Frýdlant se možná na první dojem může zdát přísné a možná i je, nabízí ale jedno z nejlepších vzdělání pro uchazeče o studium na vysokých školách - pro budoucí doktory, učitele, techniky, programátory, pro budoucí inteligenci národa.

Studenti našeho gymnázia studují po celé České republice. Neexistuje obor, do kterého by neprorazili a hojně se začínají objevovat i v zahraničí.

Nesvědčí snad o něčem i samotná iniciace studentů? Ihned po zveřejnění návrhu, jehož součástí je i zrušení gymnázia začaly zcela samovolně vznikat skupiny na komunikačních stránkách jako je Facebook, které uvádím pro pouhý příklad - Děkujeme, zůstáváme, Jsem proti zrušení GF nebo Zachraňmě Gymnázium Frýdlant.

Součastní i bývalí studenti se zúčastňují aktivit a získávají hlasy do petic podporující jejich záměr. Snaží se ukázat, že zrušit jednu z vynikajících škol by byla chyba. Ne jen pro současné studenty, ale i pro ty budoucí. Třeba zrovna pro vaše děti.

Já i vy všichni se proti tomu můžeme postavit. Zúčastněte se setkání v pátek 3.12.2010 a řekněte svůj vlastní názor. Více informací najdete zde: Město Frýdlant - oficiální stránky.

Žijeme ve svobodné a demokratické zemi. Alespoň to slyšíme všude kolem, tak poslouchejte i vy nás…
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama