Prosinec 2010

Zrušení Gymnázia Frýdlant? Děkujeme, zůstáváme…

2. prosince 2010 v 11:23 | Livien |  Jak plynou dny
Nezávislá studentská iniciativa proti zrušení Gymnázia Frýdlant. Gymnázia, které navštěvuji sedmým rokem, na kterém (doufejme) budu mít tu čest odmaturovat novou státní maturitou (výkvětem mezi výkvěty geniálních nápadů našich pánů politiků), a které miluji.

Škola, jejíž omítka se drobí, okny profukuje zima a studenti sedí v lavicích, které měly tu čest hostit i jejich rodiče a rodiče rodičů. A přesto je tahle škola výjimečná.

V Libereckém kraji byl přednesen návrh o zrušení Gymnázia Frýdlant, jak mezi prvními uvedlo Město Frýdlant. Krajský náměstek Radek Cikl se nechal slyšet, že gymnázia stejně nehostí žádné výkvěty geniality a proč je teda nezrušit? Proč nezrušit malou nesmyslnou školu, která přeci nedělá nic víc, než že poskytuje vzdělání na úrovni všem malým vesničkám a městečkům ve Frýdlantském výběžku. Koneckonců - stále zde zůstane obchodní škola spojená s učilištěm, takže pokud se tedy náhodou nějaké geniální dítě objeví. Utlučme jej hned v zárodku.

V rámci nového úsporného režimu zrušme bez starostí školu, která má půl staletí dlouhou tradici a s novým vedením dostala konečně možnost zapsat se do dějin českého školství.

Není snad nutno dodávat, že ačkoli do nás kraj nikdy neinvestoval alespoň podobné množství peněz jako do Libereckých škol, vždy jsme s nimi svou úrovní dokázali udržet tempo. Přijetí na vysoké školy maturantů se vždy pohybuje okolo 90%, ale nač ukazovat čísla. Jako stávající student mám totiž možnost vidět i mnohem víc, než vidí obyčejní přihlížející.