Zaklínači - mistři meče

21. října 2010 v 13:48 | Livien |  Internet


Stejně jako tisíce dalších lidí na celém světě patřím mezi maniaky, kteří velice často (upřímně i velice rádi) podlehnou svodům internetových online her. Leč jsou doby mých mnoha hodin strávených na internetu pryč, existují jakési "citovky", na které se velice ráda vracím.
A právě mezi tyto světlé, světlejší a nejsvětlejší výjimky patří právě Zaklínači.


Zaklínači - mistři meče, zkráceně také ZMM jsou internetová online hra volně inspirována povídkami Andrzeje Sapkowkeho o Zaklínači. (Vždyť právě Zaklínači mě k jeho povídkám nasměrovaly, když jsem ještě jako malé játro před více než třemi lety na ZMMpoprvé zamířila. Pokud ničím jiným, i tímto se do mého života významně zapsaly.)

Hra s nedokonalou grafikou a mnoha nedostavěnými věcmi visícími někde v budoucích výšinách je přesto charakteristickým mezníkem mezi jinými stejného druhu.
Proč? Původně vystavěná ve velmi rodinném a komorním duchu s příjemnou atmosférou nenabízela hráči nic víc a nic míň než vše.
Jako jedna z mála nepodstrkávala registrovaným uživatelům podněty k zábavě, ale vše záviselo a závisí pouze na nich. Fantasy svět postavený na Vesničce rostl a zanikal společně s fantazií a nápady ctihodných mistrů Zaklínačů a mladých učňů pod bedlivým zrakem Velmistrů.

Postupem času začaly okolí protkávat zajímavé pověsti a legendy. Ve Vesnici se zabydlely charakteristické osobnosti od ctihodné a v lihovém oparu ponořené vědmy Tiary, přes skřítka Jelzina a jeho miláčka žabáka Igora, kteří prostě opravdu ze srdce nenávidí hrušky, zdaleka nekonče charakteristickým hospodským Bonifácem, jeho věčně mastnou utěrku a břečku, která žije.

Nepostradatelným a jistě nejznámějším se pak stává Náčelník vesnické hlídky, která počala utvářet dějiny celé této hry svérázným, ovšem nezapomenutelným, způsobem.

A co je vlastně? Snad bavit se s lidmi stejného zaměření. Rozvíjet svou fantazii. Strávit příjemně čas. Podílet se na tvorbě něčeho zajímavého leč nehmotného. Kdoví…
Hra založená převážně na RPG rozhodně není pro každého. Zastávám názor (a Zaklínačská populace budiž mi svědkem), že ZMM není hrou pro hlupáky. Pouze osobnosti s velikou fantazií a sečtělostí si zde dokážou najít své.

Nově příchozí mají možnost skládat jednotlivé zkoušky charakteristické pro Sapkowskeho svět a následně projít proměnou na mistra Zaklínače. Mohou vykonávat různá povolání, zbavovat svět nestvůr, trénovat své svaly v Aréně a pomáhat vlastnímu cechu.
To a mnohé další však není nejdůležitější součástí hry, která je založená pouze na lidech, jejich nápadech a přístupu.
Pouze zajímavě pojatá role vaší postavy dokáže okořenit tamější atmosféru a toto vše je jen omáčkou všude okolo.
Na to Zaklínači v poslední době bohužel zapomínají a můžeme jen doufat, že se přihrnou houfy nových učedníků nadšených pro věc a milujících fantasy, kteří leckdy napjaté vztahy ve Vesničce rozeženou jako jarní vítr bouřkové mraky.

Díky bohatosti, vzpomínkám a nezapomenutelným zážitkům se právě Zaklínači - mistři meče stávají prvním článkem mnoha nadcházejících v této rubrice a myslím, že oprávněně.

(Pozn.: Obrázky užité v tomto článku jsou pouze se svolením ctihodné Velsmistryně ZMM, na které je několikráte odkazováno.)
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Gryffin- Fox, okřídlená lištička Alexandra Gryffin- Fox, okřídlená lištička | Web | 21. října 2010 v 21:27 | Reagovat

Zaklínači jsou půlka mého života a strašně ráda na všechny ty lidi vzpomínam. Sice už nepatřím mezi aktivní hráče, ale občas se přihlásím a kouknu, co je nového. :)

2 Claire Claire | Web | 21. října 2010 v 21:34 | Reagovat

tuhle hru neznám , ale ztratit n počítači hodiny a hodiny hraním třeba Farmville :DD - popravdě, nevím, co mě na tom ještě baví...
--
jn, ale ono se to na web blbě vkládá, když to je v obrovským formátu :DD ale ty fotky jsou ostrý :DD jink já je na web nedávám :DD

3 MirkaFuri MirkaFuri | E-mail | Web | 24. července 2018 v 23:11 | Reagovat

Peels can help to eliminate from most age deficiencies of the skin cover. exfoliation effective at any time, adapted for skin layer of any type. After non-traumatic peeling disappear small wrinkles, skin area becomes young, smooth. Regeneration – three days. an Average peeling efficiently struggles wrinkles (expression, old, affects hardly noticeable scars, eliminates spots.
Regeneration – 7 days. Deep peeling doing in the beauty medical facilities. This is most effective procedure, although requires long term recovery – up to one month.
<a href=http://chemicalpeel.in/how-often-should-you-get-a-chemical-peel>how often should you get a chemical peel</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama